Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Kapsamında Yürütülen "Diyabet Parlemantosu" Etkinliği

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Kapsamında Yürütülen

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu'nun destekleri ile Diyabet Vakfının koordinasyonunda her yıl geleneksel olarak 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında yürütülen "Diyabet Parlemantosu" etkinliğine Genel Müdürlüğümüz İşyeri sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI ve Uzman İsmail KÜÇÜKÇOBAN'nın katılımı ile Bakanlığımız faaliyetlerinin sunumu yapıldı.

Bakanlığımız, Tip-1 diyabetle ilgili eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında 05.10.2017 tarihi itibariyle "Okullarda Diyabet Eğitim Programı" adıyla başlatılan çalışmalar hakkında açıklamalar yapıldı. Ekim 2020 tarihli ve 2757 sayılı Tebliğler Dergisinde "Millî Eğitim Bakanlığı Tip 1 Diyabetli Öğrencilerin Okul/Kurumlarda Bakımı Ve Desteklenmesi Hakkında Yönerge" hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Etkinlikte, sağlıklı bir toplum için eğitim ve farkındalığın önemi vurgulandı. Diyabetle ilgili doğru bilgiye erişim için eğitimin etkisi, bilgiye dayalı olarak alınacak önlemler, erken teşhis ve etkili tedavi imkânlarının oluşturulmasına ve diyabetin etkilerinin azaltılmasına etkisi izah edildi. bu yıl ödüllendirilen Bakanlığımızca yürütülen "Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu" öğrenci, öğretmen ve veli modülleri hakkında açıklamalar yapıldı.

14-11-202314-11-2023

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.