Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

AFAD ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

AFAD Eğitim Dairesi Başkanı Nalan AYDIN, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanımız Özkan AVCI ve Bakanlığımız uzmanları ile AFAD uzmanlarının katılımı ile 21.04.2022 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında "Değerlendirme Toplantısı" yapılmıştır.
AFAD ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı arasında 04.03.2022 tarihinde düzenlenen iş birliği protokolü doğrultusunda, Bakanlığımız uzmanları ile AFAD uzmanlarının katılımı ile 21.04.2022 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında protokol kapsamında yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan çalışmaların gözden geçirildiği değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Bakanlığımızın Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 09-13.05.2022 tarihinde gerçekleştireceği 'Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Uygulamaları Semineri'nde planlanan uygulamalı eğitimler, kamp ve senaryolu tatbikatlar değerlendirilmiştir.

Gençler ve Gönüllüler Yarışıyor Etkinliği ile ilgili yapılan çalışmalar gözden geçirilmiş ve herhangi bir aksaklık olmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmıştır. Ayrıca, KBRN eğitimleri ve okullarda gerçekleştirilecek diğer afete hazırlık eğitimleri planlanarak gerekli hedefler belirlenmiştir. Destek AFAD Gönüllü Eğitimleri ile AFAD gönüllülerinin arttırılmasına yönelik bir çalışma yapılmasının son derece faydalı olacağı ve bu konuda gerekli çalışmalara bir an önce başlanılması kararlaştırılmıştır.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.