Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN , Genel Müdürümüz Ömür Fatih KARAKULLUKÇU ve beraberlerindeki heyet ile UNESCO'nun 42. Genel Konferansına katılım sağladı.

Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Genel Müdürümüz Ömür Fatih Karakullukçu ve beraberlerindeki heyet ile UNESCO'nun 42. Genel Konferansına katılım sağladı.
Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN , Genel Müdürümüz Ömür Fatih KARAKULLUKÇU ve beraberlerindeki heyet ile UNESCO'nun 42. Genel Konferansına katılım sağladı.

Paris programı kapsamında çeşitli temaslarda bulunan Bakan Tekin, UNESCO Genel Merkezi'nde Cezayir Millî Eğitim Bakanı Abdelhakim Belaabed ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki eğitim ilişkileri ele alındı. 

  Programı çerçevesinde Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğini de ziyaret eden Bakan Tekin, Büyükelçi Yunus Demirer ile görüştü.  Tekin görüşmeye ilişkin "Bakanlık olarak ülkemizin dış politika hedefleri ile uyumlu eğitim diplomasisi faaliyetlerini yürütmek, uluslararası iş birliğinden en üst düzeyde faydalanmak ve gerçekleştirdiğimiz çalışmaların uluslararası alanda görünürlüğünü artırmak en temel amaçlarımız arasındadır. Bu kapsamda Paris Büyükelçi'miz Yunus Demirer ile bir araya gelerek yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin eğitime dair tüm süreçlerini değerlendirdik." ifadelerini kullandı.    Tekin, UNESCO Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Gülnur Aybet ile de bir araya geldi. Aybet ile konferans öncesi değerlendirmelerde bulunduğunu kaydeden Bakan Tekin, "Dünyaya değer katan, dünyayı değiştiren ve uluslararası barışın sağlanmasında temel unsurun eğitim olduğunun farkındayız." dedi. 

08-11-202308-11-202308-11-202308-11-2023

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.