Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN "Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Sempozyumu"nda, Genel Müdürlüğümüz standını ziyaret etti.

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında, evrensel değer ve standartları göz önünde bulundurarak kalite, eşitlik ve etkililik ilkeleriyle millî ve toplumsal değerlere dayalı bir eğitim sistemi oluşturmak amacıyla düzenlenen sempozyum, bugün ve yarın gerçekleştirilecek.  

Sempozyumda, "Öğretmenlik ve Mesleki Gelişim", "Eğitimde Kültürel Miras ve Değerler Eğitimi", "Eğitim ve Öğretim Süreci", "Teknolojik Gelişmelerin Eğitime Etkisi", "Eğitimde Kapsayıcılık ve Rehberlik", "Yurt Dışı Türk Okulları ve Milletlerarası Okullar" ve "Eğitimde Paydaşların Rolü ve Katılımı" temaları işlenecek.  

Sempozyum programı doğrultusunda iki günlük sürede 100 bildiri, eş zamanlı olarak beş oturumda yüz yüze sunulacak; 25 bildirinin ise poster şeklinde fuaye alanında sunumu yapılacak.  

Sempozyum sonunda, sunulan bildiriler kitap hâline getirilecek.  

26-12-2023

26-12-202326-12-2023

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.