Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Çalışanlarının İlk Yardım Eğitimleri Devam Ediyor.

Bakanlığımız Çalışanlarının İlk Yardım Eğitimleri Devam Ediyor.

Bakanlığımızın, 81 il millî eğitim müdürlüklerine bağlı 82 yetkili ilk yardım eğitim merkezinde çalışanlarımıza ilk yardım eğitimleri ulusal düzeyde sertifikaya dayalı olarak devam etmektedir.

Bakanlığımız merkez teşkilatı birimlerinin çalışanlarına yönelik eş zamanda ilk yardım eğitimleri verilmektedir.

Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığının ilk yardım eğitim merkezinde Bakanlığımız merkez teşkilatı birimlerinin çalışanlarına yönelik ilk yardım eğitim programı düzenlenmektedir.

İlk yardım eğitimleri CPR maketi, OED cihazı vb materyaller kullanarak uygulamalı olarak yapılmaktadır. Çalışanların ilk yardım bilgi ve becerisi kazanımları sayesinde acil durumlar karşısında işyeri, ev, kreş, okul vb ortamlarında ilk ve acil sağlık desteği ile ölüm, yaralanma ve sakatlıkların azaltılması amaçlanmaktadır.

Ayrıca afet (sel, deprem vb) durumlarında ilk yardım müdahalelerinin can kayıplarını önlemesi açısından çalışanların eğitimleri büyük öneme sahiptir.

Bakanlığımız merkez teşkilatı birimlerinin çalışanlarına yönelik ilk yardım eğitimleri aralıksız sürmektedir. 03-04 Mart 2022 tarihinde Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 20 personeline ilk yardım eğitimi verilerek, yetkili ilk yardımcı olmaları sağlanmıştır.

 

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.