Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Çalışanlarının Katılımı ile "Oryantiring Bilgilendirme Toplantısı ve Oryantiring Etkinliği" Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Çalışanlarının Katılımı ile

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında, afet ve acil durumlar ile sivil savunma hizmetleri Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı'nca yürütülmektedir. Afet ve acil durumlara hazırlıklı olunması için personelin değişik sportif ve sosyal etkinliklerle desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaçla, Bakanlığımız merkez teşkilatında "Millî Eğitim Bakanlığı Spor Kulübü" çalışmaları devam etmektedir. İlk olarak , öğretmenlerimiz ve personelimizin beklentilerine ve kabiliyetlerine uygun olacağı düşünülen oryantiring branşının dahil edilmesi için çalışmalar yürütülmekte olup Bakanlığımız personelinin fiziksel güç ve kondisyon artışını sağlamak, kendine güven, yer yön algısı ile hızlı düşünebilme/karar verme becerisinin gelişmesi, strateji geliştirme, stres yönetimi, harita okuma, yer şekilleri ile doğayı tanıma ve sevme ile MEB AKUB Ekibi üyelerinin koordinasyon gücünü artırmak hedeflenmektedir.

07.12.2022 tarihinde saat 13:30'da Bakanlığımız MEB Şura Salonu'nda merkez teşkilatı birimlerinden 340 kişilik bir katılımcı gruba Ankara Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri Alanı Öğretmeni Türkiye Oryantring Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ömer Metin AVCIOĞLU'nun yönetiminde bilgilendirme eğitimi gerçekleştirlerek eğitim sonunda kampüs içerisinde uygulamalı oryantring etkinliği düzenlenmiştir.

       

08-12-202208-12-202208-12-202208-12-2022

          

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.