Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Kültür Eserlerinin Çeşitliliği Her Geçen Gün Artıyor.

Bakanlığımız Kültür Eserlerinin Çeşitliliği Her Geçen Gün Artıyor.

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak, kitabı ve okumayı eğitimin destekleyici bir parçası değil, asli unsuru olarak gören bir anlayışla yayın sayımızı ve çeşitliliğini her geçen gün daha da artırmaktayız.

Çocuklarımızın içerik, biçim, dil ve anlatım bakımından belirli ilke ve kurallara uygun, baskı kalitesi yüksek ve pedagojik yönden denetimden geçirilmiş kitaplara ulaşabilmesi ana hedeflerimizden biridir.

Basımını yaptığımız kitapların millî kültürümüzün yaygınlaştırılması, yükseltilmesi ve tanıtımına yönelik hazırlanan kitapların arasından seçilmesine de azami özen göstermekteyiz.

Okuyucularımızın zengin ve kaliteli içeriğe sahip kitaplara ulaşabilmesi, okul kütüphanelerinin nicelik ve nitelik açısından desteklenmesi için "Eğitim Yayınları", "Türk Edebiyatı" ve "Çocuk Kitapları" dizilerinde on bir adet eserin basımı gerçekleştirilmektedir. Basımı tamamlanmak üzere olan bu eserler en kısa zamanda tüm okuyucularımızın istifadesine sunulacaktır.

Eserlere https://www.kultureserleri.meb.gov.tr  adresinden ulaşılabilir.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.