Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız merkez teşkilatı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile Elazığ ve Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde Afet ve Acil Durum İrtibat Merkezleri 24.01.2020 tarihinde ve saat 22.00'da oluşturularak faaliyete geçirilmiştir.

Bakanlığımız merkez teşkilatı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile Elazığ ve Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde Afet ve Acil Durum İrtibat Merkezleri 24.01.2020 tarihinde ve saat 22.00'da oluşturularak faaliyete geçirilmiştir.

Bakanlığımız Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Yönergesi'nin 6'ncı maddesine uygun olarak, Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda, Elazığ ili Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden kaynaklı, afet ve acil durumların yönetilmesi amacıyla Bakanlığımız merkez teşkilatı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile Elazığ ve Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde Afet ve Acil Durum İrtibat Merkezleri 24.01.2020 tarihinde ve saat 22.00'da oluşturularak faaliyete geçirilmiştir.

Bakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ÇOLAK tarafından yönetilmektedir. Yönetim merkezince, afet ve acil durumların koordinasyonu sağlanarak afet bölgesindeki ihtiyaç ve süreçler koordineli bir biçimde hassasiyetle yönetilmektedir.

Acil gelişmeler hakkında irtibat merkezleri tarafından Bakanlığımız merkez teşkilatı ile veri ve bilgiler anlık olarak paylaşılmaktadır. Elazığ ve Malatya İl Millî Eğitim Müdürlükleri Afet ve Acil Durum İrtibat Merkezlerince ivedi ihtiyaçların belirlenmesi ve acil müdahale gerektiren hususların hassasiyetle yönetilmesi sağlanmaktadır. Depremden olumsuz etkilenen vatandaşlarımızın, İl AFAD koordinesinde okul, kurum, pansiyonlarda barınmaları sağlanmıştır. Elazığ ve Malatya "MEB Arama ve Kurtarma Ekibi (MEB AKUB)" üyelerinin AFAD ekiplerine yardımcı olması için gerekli irtibat sağlanmıştır.

Elazığ ve Malatya illerine komşu illerin "MEB AKUB Ekipleri" sürekli harekete hazır halde bulundurulmuş, ihtiyaç halinde afet noktalarına ivedilikle ulaştırılması sağlanmaktadır.

Elazığ ve Malatya illerindeki yetkili ilk yardımcıların irtibat merkezlerince değerlendirilmesi, ihtiyaç halinde Diyarbakır, Adıyaman, Tunceli, Bingöl ve Sivas gibi çevre illerinden destek alınması hususunda planlama yapılmıştır.

26.01.2020 tarihinde Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezini ziyaret ederek, Genel Müdürümüzden merkezin çalışmaları hakkında bilgi almıştır.

 

27-01-202027-01-202027-01-2020

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.