Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Personeli ile MEB AKUB Ekibinin Katılımıyla Doğa Yürüyüşü Etkinliği Düzenlendi.

Bakanlığımız Personeli ile MEB AKUB Ekibinin Katılımıyla Doğa Yürüyüşü Etkinliği Düzenlendi.

Bakanlığımız personeli ile MEB AKUB Ekibinin katılımıyla Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, Çubuk Aykayası Mevkiinde 10 bin adım atılarak Doğa Yürüyüşü Etkinliği, DAK çalışması ve Plogging Etkinliği düzenlendi.

Doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele konularında çevre bilincinin her geçen gün giderek arttığı ülkemizde Dünya Çevre Günü kutlamalarının daha katılımcı, çok paydaşlı şekilde gerçekleştirilmesi, çevre sorunlarının ve gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu hafta "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına "Sıfır Atık" projelerimizle israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya minimize edilmesini, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrıştırılmasını ve geri kazanımının sağlanmasını hedeflyoruz.

Gelecek nesillerimiz için çevreyi korumaya yönelik büyük sorumluluğumuzun farkındayız. Daha çevreci Okullar, daha yeşil yarınlar için çalışıyoruz. Doğayı, hayvanları ve çevreyi korumak; gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak hepimizin görevi.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.