Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız personeline yönelik "Sağlıklı Yaşam İçin Doğa Yürüyüşü" etkinliği yapıldı.

Bakanlığımız personeline yönelik

            Dengeli beslenme, düzenli uyku, spor, sağlık kontrolleri, stresten uzak kalmak, sağlıklı ve kaliteli yaşam basamaklarının başında geliyor. Ne yediğimizden saat kaçta uyuduğumuza, ne kadar hareket ettiğimizden iç motivasyonumuza çok geniş bir yelpazeden oluşan sağlıklı yaşam kriterleri vücut ve ruh sağlığımızın da en önemli değişkenleri. 

Sağlıklı yaşamın bir diğer şartı ise: Hareket. Hareketsizliği yaşamımızdan çıkartmak ve doğa ile baş  başa kalmak hem duygusal motivasyonumuz hem de sağlık durumumuz için fazlasıyla önemli. Sporun insan hayatına başlıca etkileri arasında fiziksel gelişim ve dayanıklılığın yanı sıra stresi azaltması, sağladığı psikolojik rahatlama, dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkısı, kişiyi zinde ve sağlıklı hissettirmesi ve ona mutluluk vermesi gibi faktörlerle karşılaşıyoruz. 

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan MEB AKUB liderliğinde Bakanlık personelimize yönelik düzenlenen doğa yürüyüşünde Ankara'nın Güdül ilçesi Sorgun yaylasında keyifli ve güzel bir yürüyüş gerçekleştirilmiştir. Ormanların farklı işlevlerini göstermek, doğa ve orman sevgisini anlatmak, ormanlardan faydalanma konusunda bilinç düzeyini arttırmak gayesi ile beraber bu yürüyüş sırasında aynı zamanda Ankara İl AFAD eğitmenleri tarafından Harita-Pusula ve GPS eğitimi verilmiş ve bir oryantring çalışması da yapılmıştır. "Personelimizin mutluluğu gayemizdir" ilkesiyle diğer doğa yürüyüşleri ve eğitimlerimizde buluşmak dileğiyle.

 

26-09-202226-09-202226-09-202226-09-202226-09-202226-09-202226-09-2022

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.