Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bakanlığımıza bağlı 10 nolu işkolunda uygulanmak üzere 3. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4. toplantısı yapıldı.

Bakanlığımıza bağlı 10 nolu işkolunda uygulanmak üzere 3. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4. toplantısı yapıldı.

Bakanlığımıza bağlı 10 nolu İşkolunda faaliyet gösteren il milli eğitim müdürlükleri ile merkeze bağlı döner sermaye işletmelerinde çalışan yaklaşık 15 bin işçiyi kapsayan 3. dönem toplu iş sözleşmesinin 4’üncü toplantısı, Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığının toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya, Bakanlığımızı temsilen Daire Başkanı Abdulhamit KARATAŞ, Şube Müdürü Bekir ALIMCI ile diğer yetkililer, KAMU-İŞ Sendikası adına Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah KAHRAMAN, İktisat Müşaviri Hasan KARSLI ve Uzman Fatma TAŞKIN, KOOP-İŞ Sendikası adına ise Genel Sekreter Metin GÜNEY, Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat TÜRKEKUL, TİS Uzmanı Aytuğ BALAMAN ve sendika temsilcileri katıldı.

Dördüncüsü yapılan toplantıda, henüz üzerinde anlaşma sağlanamamış idari maddeler üzerinde yoğun müzakerelere devam edildi ve bu görüşmeler sonucunda çok sayıda idari madde taraflar arasında mutabakat sağlanarak kabul edilmiştir. Geriye kalan idari maddeler yanında işyerlerinde uygulamadan ve toplu iş sözleşmesi düzenlemelerinden kaynaklı problemler ile yeni dönem toplu iş sözleşmesinin parasal düzenlemeleri üzerinde taraflar görüş alışverişlerinde bulundular.

Böylece, 31/07/2018 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi sürecinde normal prosedür açısından 60’ıncı gün 28/09/2018 tarihinde tamamlanmış olacaktır. Bir kaç gün içinde olağanüstü bir gelişme olmaması halinde, toplu iş sözleşmesi ile ilgili olarak Resmi Arabulucu süreci başlayacaktır. Tarafların Resmi Arabulucu nezaretinde toplu iş sözleşmesini imza etmeleri mümkün olmaz ise 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gereğince uyuşmazlık süreci Resmi Arabulucu sonrası devreye girecektir.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.