Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

         Bugün bazı basın yayın organlarında Milli Eğitim Bakanlığı Merkez teşkilatında koronavirüs ile ilgili hiçbir önlem alınmadığına yönelik asılsız haberler yayımlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs ile mücadelede 31 Ocak 2020 tarihinden itibaren en etkin ve en hızlı kararları alarak uygulayan bir Bakanlıktır. Taşra teşkilatlarıyla ilgili alınan önemler hepimizin malumudur. Haberlerde bahsedilen Merkez teşkilatında, koronavirüs ile ilgili alınan önlemler aşağıda belirtilmiştir. 

 

1) Merkez teşkilatı hizmet binalarında her hafta sonu dezenfektan uygulaması yapılmaktadır. 

2) Görev yapan güvenlik ve temizlik personelleri maske ve eldiven kullanmaktadır. 

3) Her türlü hijyen malzemesi sağlanmış olup her katta ve her girişte el dezenfektan cihazı bulunmaktadır. 

4) Cumhurbaşkanlığımızın 13.03.2020 tarihli İdari İzin Genelgesi'nde belirtilen, Merkez teşkilatında görev yapan memur ve yöneticiler 12 gün idari izinli sayılmıştır. 

5) Merkez teşkilatı hizmet binalarına girişte ''ateş ölçer'' ile ön tedbirler alınmaktadır. 

6) Tüm katlarda, koridorlarda, asansörlerde ve lavabolarda  koronavirüs ile mücadele konusunda bilgilendirici ve açıklayıcı ilanlar, panolar ve broşürler mevcuttur. 

7) Merkez binalarda bulunan tüm yemekhanelerde masa ve sandalye sayıları azaltılmış, masa örtüleri günlük degiştirilerek insanlar arasında en az 1 metre mesafeyi koruyucu yeni düzenlemeler uygulanmıştır. 

8) Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, koronavirüs ile mücadele kapsamında okul ve hizmet binalarında kullanılmak üzere 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ödenek gönderilmiştir. 

 

         Tüm bu önlemler alınmış olup uygulamalar devam etmektedir.

 

         Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.