Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Belgelendirme Programı çalışmalarının değerlendirilmesi ve 2020 yılı faaliyetlerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen "Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı" 31 Ekim 2019 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK başkanlığında gerçekleştirildi.

Okullarımızda eğitim ortamı ve öğrenme süreçlerinde, sağlık ve güvenlik başta olmak üzere tüm faaliyetleri kapsayan sürdürülebilir bir anlayışla ulusal/uluslararası nitelik kazanabilecek bir "Belgelendirme Programı" oluşturulması amacıyla Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda çalışmalar yürütülmektedir.

Toplantıya Bakanlığımızın ilgili Genel Müdürlüklerinden Eğitim politikalarından sorumlu Daire Başkanları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Eğitim Dairesi Başkanı Feyzullah ERDOĞAN ve birimimiz uzmanları katılmışlardır.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK belgelendirme programının, okul ve kurumlarımızda veriye dayalı yönetimi geliştireceğini ve farklılıkların azaltılmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Türk Standartları Enstitüsü adına toplantıya katılan Feyzullah ERDOĞAN tarafından, faaliyet planında bulunan okullarda sürdürülen tüm faaliyetlere yönelik uygulanmakta olan kontrol, izleme, denetim, iyileştirme yöntemlerinin tespit edilmesi konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

"Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu"nun 2020 yılı çalışma esas ve usulleri ile veri ve bilgilerin derlenmesi hakkında, çalışma yönteminin belirlendiği toplantı görüş alış verişi ile tamamlandı.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.