Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Deprem bölgesinde "Teknik Çözüm Ekiplerimiz" çalışmalarına devam ediyor.

Deprem bölgesinde

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile okul ve kurumlarında, afet ve acil durum yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığınca yürütülmektedir.

Bakanlığımızca, deprem bölgesinde eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için eğitim öğretim yapılması uygun hasarsız okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği bakımından kontrolü, risk ve tehlike analizi, basit arızaların giderilmesi ve giderilemeyen arızaların etüt edilmesi hususlarında çalışmaların yapılması planlanmaktadır. Bu amaçla; İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) ve İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu (İSGBR) 'de görevli iş güvenliği uzmanları (İGU), periyodik kontrol uzmanları (PKU) ile elektrik, makine ve metal, mobilya ve sıhhi tesisat teknolojisi alanı; teknik öğretmen, teknisyen, tekniker ve  işçilerimiz deprem bölgesinde çalışmalarına devam etmektedir. Çocuklarımızı her şart altında okullarıyla buluşturmak için kararlılıkla çalışıyoruz.

16-03-202316-03-202316-03-202316-03-2023

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.