Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Derslik Donatımı ve Ders Araç Gereçleri Standartları Çalıştayı

Derslik Donatımı ve Ders Araç Gereçleri Standartları Çalıştayı


         Bilim ve teknolojide yaşanan gelişmelerin bir yansıması olarak eğitim teknolojilerindeki değişimler doğrultusunda derslik, atölye ve laboratuvarlarda kullanılan araç ve gereç ile makine-teçhizatın niteliği de sürekli artmakta ve değişmektedir.

            Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz de bu değişime uygun yeni teknolojilere sahip ders araç ve gereçleri ile makine-teçhizat alımı yapmakta; okulların donatım standartlarının yükseltmek ve modern eğitim araçlarını, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunmak için yoğun bir çaba göstermektedir. Bu amaçla 16-19 Aralık 2014 tarihlerinde Antalya’da eğitime yönelik talep ve beklentileri de dikkate alarak, eğitim çalışmalarına tüm sosyal paydaşların katılımını sağlayarak “Derslik Donatımı ve Ders Araç Gereçleri Standartları Çalıştayı” Genel Müdürümüz Bahattin GÖK’ün katılımı, Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan ŞEN’in yürütücülüğünde 4  Daire Başkanı, 25 Akademisyen, 41 Öğretmen, 43 Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi, 14 Özel Sektör Temsilcisi, 3 Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi, 2 Diğer Kurumlardan Temsilci olmak üzere toplam 134 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

            14 Çalışma Grubu ile gerçekleştirilen çalışma sonucunda belirlenen derslik/pansiyon donatım standartları ile okullarımızda okutulmakta olan ve programları güncellenen 12 derse ait eğitim araç ve gereçleri yeniden tanımlanmıştır.

16-19 Aralık 2014 “Derslik Donatımı Ve Ders Araç Gereçleri Standartları Çalıştayı” Sonuç Değerlendirme Raporu
Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.