Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Donatım Ödenekleri ve Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımı Semineri yapıldı

20-24 Temmuz 2015 Tarihleri arasında İstanbul  Ataşehir  Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirilen Donatım Ödenekleri ve Ücretsiz Ders Kitabı dağıtımı Semineri  açılışına Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Bahattin GÖK  katılmışlardır. İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımı ve Donatım Ödeneklerinde görevli şef ve memurların katıldığı seminerle ders kitaplarının okulların açılmasıyla birlikte eksiksiz olarak öğrencilerin masalarının üzerinde olması  amaçlanmıştır. Ayrıca donatım ödeneklerinin daha etkili, hızlı ve adil dağıtımının nasıl yapılabileceği de bu seminerin programına dahil edilmiştir.  
Donatım Ödenekleri ve Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımı Semineri yapıldı

Genel Müdürümüz açılış konuşmalarında, Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımı’nın Bakanlığımızın yüz akı projelerinden biri olduğunu vurgulayarak on beş milyon sınırını aşan öğrencilere kısa süre içinde kitap temin edip ulaştırmanın çok ciddi bir organizasyon gerektirdiğini ifade etmişlerdir. On yılı aşkın süredir devam eden bu projedeki başarının temelinde bu kararı alan siyasi iradenin bulunduğunu belirten Bahattin GÖK, alınan kararı Bakanlığımızın başarı ile yürüttüğünü belirtmişlerdir. Bu başarıda planlayıcısından işçisine kadar herkesin payı olduğu, bu seminere katılanların kendilerini dişlinin bir parçası gibi görmeleri gerektiğinin önemi üzerinde durmuşlardır.

 

Bakanlığımızın Genel bütçeden en yüksek payı aldığı tespitini yapan genel müdürümüz, bunun memnuniyet verici bir gelişme olduğunu ifade etmişlerdir. Açılışa katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer YILDIZ da açış konuşması yapmışlardır. Seminerde Eğitim Yöneticisi olarak Şaban ÖZÜDOĞRU, Eğitim görevlileri Mehmet DEMİROĞLU, Akan İNANÇ, Hülya İĞDİR, Ömer Faruk TURHAL görev almışlardır. Seminer amacına uygun olarak başarı ile tamamlanmıştır.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.