Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Ayhan:" Bakanlığımıza bağlı olarak işçi çalıştıran işyerlerinde uygulamalardan doğan kamu zararlarını en aza indirmek için gerekli tüm tedbirleri alacağız."

Genel Müdür Ayhan:" Bakanlığımıza bağlı olarak işçi çalıştıran işyerlerinde uygulamalardan doğan kamu zararlarını en aza indirmek için gerekli tüm tedbirleri alacağız."

   

        Memurlarda olduğu gibi işçilerin bazı iş ve işlemlerinin de Mebbis üzerinden yürütülmesine yönelik çalışmalarla ilgili istişarelerin yapıldığı seminerin açılış programına Genel Müdürümüz Salih Ayhan ile birlikte Bakan Yardımcımız Orhan Erdem, Koop İş Başkanı Eyüp Alemdar ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan katıldı. Programın açılış konuşmacısı olarak söz alan Ayhan:

        "Bakanlığımıza devredilen yaklaşık 17 bin işçi ile ilgili tüm iş ve işlemlerde düzenleme yapma yetkisi, Bakan onayı ile Genel Müdürlüğümüze verilmiştir. Bu süreçte işçilerin çalışma şartlarına yönelik birçok düzenleme yapılmıştır. Bizler de bu düzenlemeleri göz önüne alarak, işçilerimizin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek adına yeni plan ve programlar yapıyoruz. Yetkili sendikalarımızla görüşmeler yapıyoruz. Gerek bireysel olarak gerekse bu tarz istişare seminerleri ile, işçilerimizin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini, 232 ayrı uygulama birimi arasındaki yanlış ve farklı uygulamaların en aza indirilmesini, personeller arasındaki birlik ve beraberliğin temin edilmesini, kurum kültürünün oluşturulmasını ve kamu zararlarının önlenmesini hedefliyoruz.

       İşçi-işveren ve sendikal ilişkilerde tanıma, kabul, iletişim ve işbirliğine yönelik davranışların kazandırması ve çalışma barışının tesis edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda yapıcı, olumlu, iletişime açık, sosyal barışı ön planda tutan tavırlarından dolayı da sendika başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum." dedi.

       Bakanlığımıza bağlı taşra teşkilatlarında çalışan işçilerin durumunun da takip edildiğini, işçilerin nakillerinin ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi gibi konularda problem yaşanmaması için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirten Ayhan, halis niyetle yapılacak tüm çalışmalardan hayırlı sonuçlar alınacağını vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

      Seminer açılış programından sonra Bakan Yardımcımız Sayın Erdem ile birlikte önce Antalya valisi Münir Karaloğlu´nu ardından Aksu kaymakamı Aydın Ergun´u ziyaret eden Genel Müdürümüz Ayhan, eğitim-öğretimle ilgili plan ve projeler hakkında istişarelerde bulundu. Genel Müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda gerekli desteği vereceğini belirten Ayhan, programın ardından Antalya’dan ayrıldı.

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

 

25-04-201725-04-2017

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.