Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz 01-15 Mart 2022 E-Bülteni Yayında.

Genel Müdürlüğümüz 01-15 Mart 2022 E-Bülteni Yayında.

Özel eğitim uygulama okullarında kurulacak beceri uygulama alanlarının tanıtımı ve malzemelerin dağıtımı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in katıldığı programla yapıldı.

Özel çocuklara özel materyaller projesi kapsamında özel eğitim uygulama okulları için üretilen malzemeler 20 tırla 20 ile uğurlandı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER, "Son yıllarda Bakanlık olarak özel materyallerin de üretimine ağırlık verdiklerine işaret ederek Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi'nin himayesinde "Özel Çocuklara Özel Materyaller Projesi" kapsamında son 4 yıl içinde 517 bin özel eğitim materyalini tüm okullarımıza ulaştırdık. Bu yıl sonu itibarıyla özel eğitim materyallerini 1 milyona çıkaracağız." bilgisini paylaştı.

Millî Eğitim Bakanlığınca dünyada ve Türkiye'de olumsuz etkileri yaşanan iklim değişikliği sorununa karşı çözüm önerileri ortaya koymak ve bu çözüm önerilerine uygun eylem planı oluşturmak amacıyla "İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı" Genel Müdürlüğümüz koordinesinde 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında uzmanlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen hizmetlerin geliştirilmesi, niteliğinin artırılması amacıyla DHGM AR-GE grubu oluşturulmuş ve öncelikli olarak belirlenen konularda projeler üretilmeye başlanmıştır.  Bakanlığımızca "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında kurulan okul kütüphanelerinin işlevsel kullanılması ve okuma kültürünün artırılması için ilk olarak okul kütüphaneleri sonrasında hizmet kalitesinin artırılmasına çok önem verdiğimiz öğretmenevleri ile Genel Müdürlüğümüz çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerini hedefleyen alanlarda iyileştirme sağlamak amacıyla araştırma ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Çanakkale Zaferi'ni kazandıran yüksek ruhu, Mehmetçik'in hatırasını; inancın, cesaretin ve azmin manevi mirasını kuşaktan kuşağa aktarmak ve her neslin bu kutsal maziden beslenerek büyümesini sağlamak, Çanakkale Muharebelerindeki kahramanlıkları geleceğimizin teminatı çocuklarımıza aktarmak amacıyla Genel Müdürlüğümüz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığı ortak çalışması olan "Çanakkale Kahramanlarını Öyküleştirme Çalışması" kapsamında hazırlanan 10 adet öykü kitabı Bakanlığımız Kültür Yayınları arasında okuyucularla buluşmaktadır.

19-03-202219-03-202219-03-202219-03-2022

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.