Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz 16 -28 Şubat 2022 E-Bülteni Yayında.

Genel Müdürlüğümüz 16 -28 Şubat 2022 E-Bülteni Yayında.

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında sağlıklı ve güvenli çalışma/eğitim ortamı ile öğrenme süreçlerinin tesis edilmesi, sunulan hizmetlerin kalitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilir bir sistem yönetimi için ulusal/uluslararası standartlarda ön görülen esaslara göre uygunluk değerlendirme ve belgelendirme faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği, Bakanlığımız Merkez ve taşra teşkilatı ile okul kurumlarındaki öğretmen, öğrenci ve diğer çalışanların sağlığının korunması, maddi ve can kayıplarının önlenmesi için çalışmalar yapılmakta olup elektrik ve su tesisatı ile doğalgaz ve yangın sistemlerinin kontrolü yapılarak bir dizi önlemlerin alınması sağlanmıştır.

Okullarımızda acil bir durumda öğretmenlerimizin uygulayacağı ilk ve acil sağlık desteği çocuklarımız için kritik önem taşıyor. Bu doğrultuda öğretmenlerimizin bilgi ve beceri düzeyini artırmak amacıyla öğretmenlerimize yönelik düzenlenen ilk yardım eğitimlerinde 134.285 kişiye ulaşarak büyük bir aşama kaydettik. Hedefimiz 260.000 öğretmenimizin ilkyardımcı olmasını sağlamaktır.

 Ayrıca, öğrencilerimizin "Sıfır Atık" yaklaşımını benimsemeleri, farkındalık oluşumu ve sürdürülebilir bir çevrede yaşamalarına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.