Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Koordinasyonunda "Kütüphane Gönüllüsü Öğrenciler" Konulu Panel Düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüz Koordinasyonunda

Kütüphaneler Haftası'nın 60. Yılı kutlamaları kapsamında Genel Müdürlüğümüz Eğitim Müzeleri, Kütüphaneler ve Öğretmenevleri Daire Başkanlığı tarafından Sincan Anadolu Lisesinde "Kütüphane Gönüllüsü Öğrenciler" konulu panel düzenlendi.

Programa, Daire Başkanı Abdullah Nehir, Sincan Kaymakamı Levent KILIÇ, Sincan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN, öğretmeneler ve öğrenciler katıldı. Daire Başkanı Abdullah NEHİR'in kütüphanecilik, kitap okuma kültürü ve okunan kitapların içselleştirilmesine yönelik konuşması ile başlayan programda Sincan Kaymakamı Levent KILIÇ da böyle bir program için Sincan Anadolu Lisesinin tercih edilmesinden dolayı memnuniyetini ifade etmiştir. 

İki oturum halinde yapılan panelde Sincan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Esma Akay "Dijital Dönüşüm ve Kütüphaneler",  Elif Bölek "Kütüphanelerde Millet İnşası", Tuğba Uzun "Sürdürülebilir Kütüphaneler", Berke Yıldırım "Erişilebilirlik ve Kütüphaneler",  Ayşegül Yüksel "Çocuklar ve Gençler için Kütüphane Programları" Can Aldağ "Kültürel Miras ve Kütüphaneler" Bengisu Haliloğlu "Kütüphane Gönüllülüğünün Kişisel ve Profesyonel Gelişime Etkileri", Arda Subaşı "Türkiye Kütüphanecilik Tarihi" Yaren Şahin "İnteraktif Kütüphaneler", Salih Yariz "Dünyadaki En Sıra Dışı Kütüphaneler" konularında sunum yaptılar.

30-03-202430-03-202430-03-202430-03-2024

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.