Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Yangın Eğitici Eğitimi Kursu" ve "İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Uzmanlığı Eğitimi Kursu" devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen

         Genel Müdürlüğümüz tarafından yangın ve yangından korunma, ulusal ve uluslararası yangın standartları ile yasal şartlar konusunda katılımcıların bilgi ve becerilerini artırarak yetkinlik kazanacakları "Yangın Eğitici Eğitimi Kursu"  başladı. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İş yerlerinde Acil Durum Hakkında Yönetmelik ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik mevzuatlarına göre yangın müdahale planı yaparak uygulayan, görev yerlerindeki çalışan personele ve acil durum ekiplerine yangın önleme, söndürme hareket tarzlarını öğreten ve temel yangın eğitimlerini verebilecek yeterliliğe sahip eğitmen yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Uygulamalı eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile iş birliği içerisinde eğitim merkezinde devam etmektedir.  

             Bununla birlikte "İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Uzmanlığı Eğitimi Kursu" Konya Mevlana Öğretmenevi ve A.S.O. Müdürlüğünde başladı. 19 Haziran tarihinde başlayan ve 5 gün sürecek olan bu eğitim ile katılımcılara, mevzuat, iş ekipmanları muayene teknikleri, periyodik kontrol esnasında alınması gereken temel iş sağlığı ve güvenliği önlem, yöntem ve kuralları, ölçme ve deney cihazlarının tanıtılması, kalibrasyon ve doğrulamaların değerlendirilmesi, raporlama, çalışma etiği ve sorumluluklar konularında eğitim verilerek, pratik çalışmalar yapılacaktır.

21-06-202321-06-202321-06-202321-06-202321-06-202321-06-2023

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.