Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Ders Aletleri Yapım Merkezi (2. ASO) Müdürlüğümüz Yerli ve Millî Ekonomiye Katkı Sağlamaya Devam Ediyor.

Genel Müdürlüğümüze Bağlı  Ders Aletleri Yapım Merkezi (2. ASO) Müdürlüğümüz Yerli ve Millî Ekonomiye Katkı Sağlamaya Devam Ediyor.

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi koşullarda yetiştirilmesi için kurumsal birikimimiz, geleceğe dönük modern altyapımız ve yüksek üretim kapasitemiz ile Bakanlığımız faaliyetlerine destek sunuyoruz.

Geleceğin Türkiye'sinin inşasında ben de varım diyebilen nesiller yetiştirmek için bilimin aydınlık yolunda sevgiyle, inançla ve kararlılıkla yürüyoruz.

Hayata hazır, yenilikçi anlayışla, bilgili ve kültürlü bireyler yetiştiren eğitim sisteminin ihtiyaç duyduğu her türlü destek hizmetini en üst seviyede sunarak, eğitim kurumlarının standartlarını uluslararası düzeye ulaştırıyoruz.

Sürdürülebilir sosyal ve ekonomik gelişmenin sağlanması, toplumun yaşam kalitesinin artması ve genç nüfusun değişen koşullara uyum sağlayarak ülkemizin küresel rekabette yerini alması için Bakanlığımızın insan gücü planlamasını gelecek projeksiyonlarına göre yaparak insan kaynaklarının kullanımında liyakat ve kariyeri esas alan; dış değişime duyarlı-iç dönüşümü sağlayıcı ve mevzuatla sürekliliği sağlanan bir yönetim sistemini oluşturuyoruz.

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumların mal ve hizmet ihtiyaçlarını; plan, program ve politikalar doğrultusunda etkili, ekonomik ve verimli bir biçimde zamanında karşılanmasına yönelik faaliyetleri yürütüyoruz.

Genel Müdürlüğümüze bağlı  Ders Aletleri Yapım Merkezi (2. ASO) Müdürlüğümüzde 62 yıllık kurumsal birikimiz ile Bakanlığımız her derece ve türdeki okul/kurumların ihtiyaç duyduğu, toplam 1100 farklı kalemde donatım ve eğitim materyallerini üretiyoruz. Örneğin; Biyoloji derslerinin vazgeçilmezi organları tanıtan insan vücudu maketi, fizik derslerinde kullanılan cam deney tüpleri, dünya haritası ve küresi, okul öncesi öğrencilerin kişisel gelişimlerini destekleyecek ahşap ve plastik ders aletleri gibi bir okulda ihtiyaç duyulabilecek tüm materyaller.

Ayrıca Sıfır Atık kapsamında geri dönüştürülebilen malzemeleri fabrikamız atölyelerinde yeniden üretime kazandırıyoruz.

Ders Aletleri Yapım Merkezi (2. ASO) Müdürlüğü Ar-Ge bölümünde ise yerli ve milli ekonomiye katkı sağlayacak çalışmalara imzalar atarak geleceği tasarlayan gücümüz ile gece gündüz demeden eğitim meşalesini taşımaya devam ediyoruz.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.