Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Bursa İnegöl´de Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Açılış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu´na kazandırılan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Açılış Törenine; Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN, Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Bahattin GÖK, İnegöl Kaymakamı Ali AKÇA, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Okul Müdürleri, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz katıldı.
Genel Müdürümüz Bursa İnegöl´de Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Açılış Törenine Katıldı

Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Bahattin Gök, tüm katılımcıları saygı ve sevgiyle selamlayarak başladığı konuşmalarına başarı dileklerini ileterek sözlerine devam etti. Ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın selamlarını, sevgilerini, başarı dileklerini iletmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

Genel Müdürümüz Bahattin Gök, okulların onarım ödeneklerini temin etmek ve okulların donatım ihtiyaçlarını gidermenin Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görev alanlarından olduğunu söyledi.

 

ÖĞRENCİ SAYISI İLLERİN NÜFUSUNU GEÇİYOR

 

Kampüsü beğendiğini aktaran Gök;

 

“Karşılaştığım manzara beni gerçekten mutlu etti. Burası bir kampüs değil, birden fazla kampüsün birleştiği eğitim kampüsü. İnegöl gerek genel nüfusu itibariyle, gerek öğrenci çağ nüfusu itibariyle birçok ilimizin nüfusundan fazla bir potansiyele sahip.” diye konuştu.

 

541 TANE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE

 

Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsünü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün isteği üzerine gezdiğini aktaran Gök, bu ziyaretinde kampüse ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ ile mescit kurulma fikrinin oluştuğunu aktardı.

 

Türkiye genelinde 541 tane zenginleştirilmiş kütüphane olduğu bilgisini veren Genel Müdürümüz Bahattin Gök;

 

“Bu kütüphanelerimizin patenti Milli Eğitim Bakanlığımıza ait. Klasik kütüphanecilik anlayışından Z Kütüphane anlayışına geçtik. Bu kütüphanelerle öğrencilerimizin okuma, anlama ve kavrama becerisi kazandırılmasında etkisini bilimsel olarak tespit ettik. Bu kütüphanelerimizde güvenli internet ağımız var” dedi.

 

 

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.