Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Salih Ayhan, ilköğretimini tamamladığı okulu ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Salih Ayhan, ilköğretimini tamamladığı okulu ziyaret etti.

      Genel Müdürümüz Salih Ayhan  değerlendirme ve inceleme programları dahilinde yaptığı il ziyaretlerine Bayburt ilimizde devam etti. Bayburt valisi İsmail Ustaoğlu´ nu makamında ziyaret eden Ayhan, Bayburt’ta hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

       Program dahilinde Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun´ u ziyaret eden Ayhan daha sonra Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne giderek İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan ve il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ile bir araya geldi. 

       Genel Müdürümüz, ildeki eğitim-öğretim kurumlarının genel durumları hakkında bilgi aldıktan sonra, yetkililerle birlikte Bayburt Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi´nde bulunan atölyeleri gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Okulun fiziki şartları hakkında değerlendirmelerde bulunan Ayhan, akabinde ilköğretimini tamamladığı Bayburt Bahir Necati Sorguç Yatılı Bölge Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Ayhan, öğrencilerin yemek davetlerini ve birlikte fotoğraf çekme isteklerini de geri çevirmedi. Daha sonra okulun toplantı salonunda öğrenci ve öğretmenlere hitap eden Genel Müdür Ayhan:

      “Yıllar sonra, ilköğretimi tamamlamış olduğum okulumda bulunduğumdan dolayı çok mutluyum. Görüyorum ki yıllar geçtikçe okulumda fiziki anlamda çok şey değişmiş. Değişmeyen tek şey; bu sıralarda eğitim gördüğüm o günlerdeki gibi başarıya aç öğrencilerin burada bulunuyor olmasıdır. Özellikle vurgulamak isterim ki Bahir Necati Sorguç Yatılı Bölge Okulu’nun hayatımda çok önemli bir yeri bulunmaktadır.  Yıllar sonra Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü olarak burada bulunmak benim için gurur vericidir. İnşallah sizlerde eğitim-öğretim gördüğünüz bu sıralara, ülkemize ve ülkemizin güzel ili Bayburt’a faydalı olacak makam ve mevkilerde dönecek, hizmetler edeceksiniz” dedi. Okul yönetimi tarafından kendisine okulda bulunduğu dönemdeki çekilen fotoğrafı hediye edilen Ayhan daha sonra okuldan ayrıldı.   

        İl programını tamamlayan Genel Müdür Ayhan daha sonra Demirözü ilçesine geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve çalışanları ile bir araya gelen Ayhan ilçe bazında yapılacak eğitim-öğretim çalışmaları ve projelerde gerekli desteği de vereceğini belirtti.  Yöre halkı ile de bir araya gelen Genel Müdür Ayhan daha sonra programını sonlandırarak ilden ayrıldı.

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.