Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem ile sarsılan Malatya ve Elazığ illerini ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem ile sarsılan Malatya ve Elazığ illerini ziyaret etti.

Genel Müdürümüz İsmail ÇOLAK, Mali Hizmetler Daire Başkanımız Cahit ŞAHİN, Sivil Savunma Uzmanı Asef KAYGUSUZ ve İş Güvenliği Uzmanı Özkan AVCI; 24.01.2020 tarihinde meydana gelen depremin etkilerini yerinde görmek ve eğitim-öğretim hizmetlerinin aksamadan sürdürülmesi amacıyla depremde hasar gören okullarda yapılan çalışmaları incelemek amacıyla Malatya ve Elazığ illerini ziyaret ettiler.

Malatya Valisi Aydın BARUŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI'yı makamlarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Malatya İl Milli Eğitim Müdüründen brifing alan Genel müdürümüz İsmail ÇOLAK; afetlere hazırlığın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü, oluşan yaraların bir an önce sarılması ve eğitim-öğretimin aksamaması için Bakanlık olarak gerekli her türlü desteğin verildiğini belirtti. Ayrıca ziyaret edilen okullarda sınıfları ve öğretmenler odalarını da ziyaret eden Sayın ÇOLAK, öğrenci ve öğretmenler ile görüş alışverişinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli İş Güvenliği Uzmanları, Sivil Savunma Uzmanı, Periyodik Kontrol Uzmanları, Okul Sağlığı Ekibi, İlk Yardım Merkezi çalışanları ve Malatya Arama Kurtarma Birimi Ekibi (Malatya AKUB) üyeleri ile toplantı gerçekleştirilerek bu süreçte yapılan uygulamalar değerlendirildi.

Genel Müdür ÇOLAK beraberindeki heyet ile birlikte 10.02.2020 tarihinde Malatya ilinde 11.02.2020 tarihinde ise Elazığ ilinde, depremde hasar gören okul binalarında incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sayın ÇOLAK yaptığı konuşmada;  "Elazığ ve Malatya illerimizde büyük bir afetin eşiğinden dönüldüğünü, fakat yapılan gözlemler ve sahadan alınan bilgilerle depremin yaralarının millet Devlet dayanışması ile sarıldığını, Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu iki şehrimizde deprem nedeniyle oluşan hasarın tespiti ve acil ihtiyaçların bir an önce karşılanabilmesi adına gerekli çalışmaların ilk günden itibaren başlatıldığını, gelen ihtiyaç ve taleplerin anında karşılandığını, en kısa sürede depremin oluşturduğu tüm tahribatı gidererek çocuklarımızın sağlıklı eğitim ortamlarında derslerine devam etmelerinin sağlanacağını ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa ve tüm milletimize geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirtti.

Genel Müdürümüz İsmail ÇOLAK ile Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Elazığ Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonuna yerleştirilen depremzede vatandaşlarımızı da ziyaret ettiler. Vatandaşlarımızla sohbet eden Genel Müdürümüz İsmail ÇOLAK, Devlet olarak tüm imkânların depremzedeler için seferber edildiğini ifade etti.Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.