Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Ankara Yenimahalle Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Okulum Temiz Belge Takdim Töreni''ne katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Ankara Yenimahalle Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin

Ankara Yenimahalle Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen "Okulum Temiz" Belge Takdim Töreni Genel Müdürümüz İsmail ÇOLAK, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varım NUMANOĞLU, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Niyazi AKDAŞ, Bakanlığımız Daire Başkanları Abdulhamit KARATAŞ ve Recep ALTIN ile İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK yaptığı konuşmada, eğitim kurumlarımızın hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme çalışmalarının planlanması, uygulanması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türk Standartları Enstitüsü ile Bakanlığımızın iş birliğinde yürütülen "Okulum Temiz" belgelendirme programı hakkında bilgi vererek il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü işyeri sağlık ve güvenlik birimi uzmanları başta olmak üzere, ülke genelinde yaklaşık 4000 tetkik görevlisinin eğitimlerinin tamamlandığını ifade etti.

"Okulum Temiz" belgelendirme faaliyetleri için geliştirilen "Belgelendirme Yönetim Sistemi Portalı" ile tüm süreçlerin veri ve bilgiye dayalı olarak yönetildiğini, portal üzerinden bugüne kadar, elli binin üzerinde okulun başvurusunun değerlendirildiğini, denetimlerin bu portal üzerinden izlenmekte olduğunu ifade etti.

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN ise, Enstitüleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasında Bakanlığımız ile TSE arasında geliştirilen iş birliğinin ve "Okulum Temiz" belgelendirme faaliyetlerinin önemini vurguladı.

11-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-2021

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.