Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Alt Komisyonu Toplantısına katılarak Bakanlığımızın Obezite ile Mücadele Çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Alt Komisyonu Toplantısına katılarak Bakanlığımızın Obezite ile Mücadele Çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TBMM Dilekçe Komisyonu, Obezite ile Mücadele Yöntemleri ve Cerrahi Uygulamalardaki Malpraktis İddialarının Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu toplantısı, 16.10.2019 tarihinde AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma SATIR başkanlığında  gerçekleştirildi.

Toplantıya; komisyon üyesi milletvekilleri, Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinatörü Özkan AVCI ve Sağlık Hizmetleri Birim Yetkilisi Murat GÜLŞEN ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu veTürkiye Belediyeler Birliğinden yetkililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Komisyon Başkanı Sayın SATIR, komisyonun bu zamana kadar yaptığı çalışmalardan söz etti. Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin sunumlarının ardından Bakanlığımız adına Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK söz aldı.

Genel Müdürümüz Sayın ÇOLAK; okul sağlığı hizmetlerine yönelik Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalar ve obezite ile mücadele kapsamında yürütülen program ve eğitim çalışmalarına yönelik kapsamlı bir sunum yaparak toplantıya katılanlara bilgi verdi.

Daha sonra komisyon üyelerinin Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalarla ilgili soruları cevaplandırıldı.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.