Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Salih AYHAN´ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Genel Müdürümüz   Sayın Salih AYHAN´ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Sevgili çocuklar,

       Sizlere armağan edilmiş tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti´nin çocuklara ve gençlerine olan güveninin ifadesidir. Ülkemizin milli, manevi ve kültürel değerlerini geleceğe taşıma, refah seviyesini artırma yolunda en önemli görev sizlere düşmektedir. Sizler en değerli varlığımız, sevincimiz ve geleceğimizsiniz.

       Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan bir darbe girişimine maruz kaldı. Nitekim 15 Temmuz’da yaşadığımız karanlık gece yerini, milletimizin, özellikle gençlerimizin sahip olduğu bilinçle aydınlık bir gündüze bıraktı. Geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımız, o karanlık geceyi bir daha yaşamamak için, daha çok çalışacak daha çok sorumluluk alacaksınız. Bu sorumluluğu alırken, o kara gecede sergilenen duruşun, bu milletin yeniden dirilişinin bir emaresi olduğunu unutmayacaksınız.  Bu dirilişin adı vatan sevgisi, bayrak sevgisi, bağımsızlık tutkusudur. Bu şahlanışın adı Milli mücadeledir, Kurtuluş Savaşı’dır, ulusal egemenliktir, demokrasidir, sevgidir, kardeşliktir. Bu diriliş ruhu, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşma yolunda ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağı olacaktır.

       Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.