Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Salih AYHAN, Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis TEKİNER ve Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ile birlikte Elazığ ve Malatya illerinde incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Sayın Salih AYHAN, Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis TEKİNER ve Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ile birlikte Elazığ ve Malatya illerinde incelemelerde bulundu.

Mahallinde yaşanan problemleri çözmek ve çözüm üretmek için; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un talimatları ile Genel Müdürümüz Sayın Salih AYHAN, Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis TEKİNER ve Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ile birlikte Elazığ ve Malatya illerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne ait depolarda incelemelerde bulunarak İl Milli Eğitim Müdürleri ve ilgili Şube Müdürlerinden bilgi aldı. Akabinde illerde okul müdürleri ile bir araya gelerek çalışma toplantıları gerçekleştirdi.

Toplantılarda Sayın AYHAN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un selamlarını ilettikten sonra Bakanlığımızın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuşmalarında eğitimin asli unsurunun öğretmen ve okul müdürleri olduğunu ifade eden Sayın AYHAN; 

“Sayın Bakanımız sizlerin arasından, içinden gelmiş bir insan. Bu nedenle sizlere olan bakış açısı, sizlerin düşüncelerine verdiği değer oldukça önemli. Öğretmen odaklı bir eğitim anlayışının temellerini atarken, sizlerin yaşadığı sıkıntıları ve problemleri çözmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf edecek, samimiyetimizle sizlerin yanında duracağız” dedi. 

Bakanlığımızın Okul müdürlerinden beklentilerine değinen Sayın AYHAN, okul müdürlüğünün önemine ve sorumluluğuna vurgu yaptı. Aytaç AÇIKALIN’ın “ Bir okul, müdürü kadar okuldur.” sözünden hareketle bir okulun başarısının öğretmen, öğrenci ve velilerin mutluluğuna bağlı olduğunu ve bunun sorumluluğunun da okul müdürlerine ait olduğunu dile getiren Sayın AYHAN, daha sonra soru cevap kısmında gelen soruları cevaplayarak, okul müdürlerinden gelen talepleri dinledi. Karşılaşılan her sorunda okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin yanında olacağını ifade etti.

Okul Müdürleri toplantılarının ardından, okul ziyaretlerinde bulunan Sayın AYHAN öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenler odasında öğretmenlerimizle sohbet eden Sayın AYHAN öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin taleplerini dinledi.

Ayrıca Sayın AYHAN Elazığ İli Cemil Meriç Fen Lisesi’nde öğrencilerle birlikte öğlen yemeğine katılarak Aşure etkinliği programı kapsamında öğrencilere aşure ikramında bulundu.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.