Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Tokat´ta Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Açılış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Başöğretmen Atatürk Okullar Kampusu´ne kazandırılan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Türkiye’nin bölgesel olarak kurulan 2. “Z Kütüphanesi’nin” açılış törenine Tokat Valisi Sayın Cevdet CAN, Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Bahattin GÖK, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Genel Meclis Başkanı Adem DİZER, Zile Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Tokat Müftüsü Ahmet ERDEM, eğitimcilerimiz, öğrencilerimiz ve davetliler katıldı.
Genel Müdürümüz Tokat´ta Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Açılış Törenine Katıldı

Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Bahattin Gök, tüm katılımcıları saygı ve sevgiyle selamlayarak başladığı konuşmalarına Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın selamlarını, sevgilerini, sağlık ve  başarı dileklerini iletmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 Genel Müdürümüz Bahattin GÖK, Okullarda kütüphane varken Z- kütüphane projesini başlattıklarını belirterek “12 ilimizde zenginleştirilmiş kütüphanenin etki analizlerini yaptırdık. Gördük ki zenginleştirilmiş kütüphane konseptinin öğrencilerimizde okuma ve kavrama yeteneklerinde büyük katkısı var. Klasik kütüphane anlayışından zenginleştirilmiş kütüphane anlayışına geçtik. Zenginleştirilmiş kütüphanemizin amacı öğrencilerimize zevkle, severek, sıkılmadan, özgürce, güvenli bir ortamda okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Küçükleri, gençleri okumayan toplumların yetişkinleri de okumaz. Eğitim davası, millet olma davasıdır. “Eğitim bir milleti, hür, özgür, bağımsız yapar ya da tutsaklığa mahkum eder” der Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerimizi bu tür mekânlarda öğretmen arkadaşlarımız yetiştirecekler. Gelecek nesilleri bugünden iyi yetiştirmek durumundayız. Bilgi çağını, bilgili gençlerle yakalayacağız. Öğrencilerimizde okuma kültürünü genişletmek üzere yeni bir kütüphane konseptini ortaya koyduk” dedi.

 

14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.