Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Güvenli Okul Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı

Genel Müdür Ayhan: Bakanlığımıza bağlı olan okulların güvenli okul ortamlarına kavuşturulması için “Güvenli Okul Projesini” önemsediklerini ve titizlikle takip ettiklerini vurguladı.
Güvenli Okul Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı

04-10-201704-10-201704-10-201704-10-2017

 

 

            Güvenli Okul Projesinin sağlıklı ve koordineli olarak yürütülebilmesi için; Müsteşar Yardımcımız Ferda YILDIRIM, Genel Müdürümüz Salih Ayhan , Mali Hizmetler Daire Başkanımız Halis TEKİNER,ile birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Daire Başkanlığından projenin teknik esaslarına ilişkin bilgi vermek üzere EGM Uzmanları, Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birim Koordinatörü Özkan AVCI ile İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi personeli ve 81 İl İSGB Koordinatör uzmanlarının katılımları ile 03 Ekim 2017 Salı günü Ankara Başkent Öğretmenevinde “Güvenli Okul Bilgilendirme ve Değerlendirme” toplantısı düzenlenmiştir.

 Toplantının gündemine ilişkin konuşmasında Sayın AYHAN, Güvenli Okul Projesinin önemine vurgu yaptı;

“Güvenli okul, eğitimin korku, şiddet ve kaygıdan uzak, güvenli bir ortamda gerçekleştirildiği okuldur. Okullar, öğrencilere, öğretmenlere ve okul çalışanlarına kendilerini güvende hissedecekleri bir çevre sunamadığı takdirde, bu durum eğitim etkinliklerinin sürdürülebilmesini de olumsuz etkiliyor.

Bu kapsamda geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yetiştirilmesi, şiddet olaylarına karşı korunması, her türlü korku ve endişeden uzak bir şekilde eğitim-öğretimlerini sürdürebilmeleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları sağlanarak, çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarının sunulması amacıyla Güvenli Okul Projesinin hedeflenen noktaya ulaşmasında İSGB Koordinatörlerine önemli görevler düşmektedir. İlk etapta 762 okulla başlayan projenin bütçe imkânları doğrultusunda giderek sayısının artacağını ve okullarımızın en az %10’nun KGYS sistemlerine entegre edilecek şekilde donatılacağını, Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan “Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında “Güvenli Okul Projesi” Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olup, Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’ nun projeyi önemsediklerini ve titizlikle takip ettiklerini”  belirterek, katılımcılara teşekkürlerini vurgulayan Genel Müdürümüz konuşmasını tamamladı.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.