Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ankara Başkent Öğretmenevi´nde "Toplum Yararına Program Uygulamaları ile Güvenli Okul Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Ankara Başkent Öğretmenevi´nde "Toplum Yararına Program Uygulamaları ile Güvenli Okul  Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Bakanlığımıza bağlı okulların alan güvenliğinin sağlanması, koruyucu ve önleyici tedbirlerin izlenmesi, okul temizlik ve bakım onarım ile çevre düzenlemesi hizmetlerinin yapılması amacıyla Toplum Yararına Program (TYP) uygulamaları yürütülmektedir.

Bakanlığımız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında “Okullar ve Çevresinin Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” 12 Eylül 2018 tarihinde sayın Bakanlarımızın katılımı ile imzalandı.

Bu kapsamda, 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğü; İşveren Vekili, Toplum Yararına Program yönetiminden sorumlu Müdür Yardımcısı/Şube Müdürü ile İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörlerinin katılımı ile 13 Eylül 2018 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi´nde "Toplum Yararına Program Uygulamaları ile Güvenli Okul Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Genel Mürümüz Sayın Salih AYHAN imzalanan protokollerle ilgili genel bilgiler verdi. Bu protokellerin amacının çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim almalarının sağlanması olduğunu belirten Sayın AYHAN, protokolerin uygulanması noktasında illerde görevli yetkililerinde gerekli hassayeti göstermeleri sonucunda çocuklarımıza daha sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamının oluşturulacağını belirtti.

Ayrıca toplantıya İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi ve Özel Güvenlik Şubesi yetkilileri ile Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Dairesi Yetkilileri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR İstihdam Dairesi yetkilileri ve Bakanlığımız İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı yetkilileri sunumları ile katkı sağladı.


14-09-201814-09-201814-09-201814-09-2018

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.