Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İlk Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası'nı takdim etmek amacıyla gerçekleştirilen törende, Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK tarafından Okul Müdürü Cenk ÇAKIR'a sertifikaları verilmiştir.

İlk Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası'nı takdim etmek amacıyla gerçekleştirilen törende, Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK tarafından Okul Müdürü Cenk ÇAKIR'a sertifikaları verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme faaliyetleri sürdürülmektedir.

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Yönetim Sistemleri Belgelendirme Faaliyetleri; sürdürülebilir, tutarlı ve tarafsızlığı kabul edilen geçerli ve güvenilir bir biçimde "TS EN ISO/IEC 17021-1 Uygunluk Değerlendirmesi - Yönetim Sistemlerinin Tetkikini ve Belgelendirilmesini Sağlayan Kuruluşlar İçin Şartlar Standardı"na göre yürütülmektedir.

Bakanlığımız Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetleri kapsamına, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi dâhil edilerek bu alanda ilk sertifikalandırma, Ankara Etimesgut Hasan Polatkan Ortaokuluna yapılmıştır.

Bakanlığımız 2017/27 sayılı Yönetim Sistemleri Belgelendirme Genelgesi kapsamında, okul ve kurumlarımızda ulusal/uluslararası standartlara uygun çalışmaların belgelendirilmesi sürdürülebilir bir anlayışla gerçekleştirilmektedir.

Okul ve kurumlarımızda sunulan eğitim-öğretim ve diğer destek hizmetleri faaliyetlerinin kaliteli, güvenli ve daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla uluslararası sertifikalandırma, Bakanlığımızca yayımlanan 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için önemli bir adım olarak görülmektedir.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, bu alanda ilk belgelendirme çalışmalarını yürüten ve Bakanlığımıza bağlı diğer kurumlara örnek teşkil edecek olan Ankara Etimesgut Hasan Polatkan Ortaokulunun yönetici, öğretmen ve çalışanlarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

02-01-202002-01-2020

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.