Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İstanbul İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) Bölge Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürümüz, Millî Eğitim Bakanlığı İşveren Vekili Bahattin Gök başkanlığında, İstanbul İSGB bölge toplantısı yapıldı.             İstanbul İSGB Bölge toplantısına; Genel Müdürümüz Bahattin Gök, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Özlük ve Kadro Dairesi Başkanı Ömer İNAN, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sivil Savunma ve Güvenlik Koordinatörü, Sivil Savunma Uzmanı Asef KAYGUSUZ ile Merkez İSGB Koordinatörü İş Güvenliği Uzmanı Özkan AVCI katılım sağlamışlardır.
İstanbul İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) Bölge Toplantısı Yapıldı

İstanbul İSGB Bölge toplantısında; MEB İSGB modelinin 6331 sayılı yasa ve 2014/16 sayılı Bakanlığımız Genelgesinde belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanması, yaygınlaştırılması, sunulacak hizmetin ihtiyacı karşılaması, uygulamaya yeni konulmasından dolayı tereddüt edilen hususlara açıklık getirilmesi, sahadan gelebilecek sorunları yerinde tespit ederek çözümlenmesi konularında bilgilendirme ve görüşmelerde bulunulmuştur.

İstanbul ilinin nüfus yoğunluğu, sanayiden kaynaklanan üretim alanlarının çok olması, öğrenci ve öğretmen sayıları ile okul sayılarının yoğunluğu dikkate alındığında, MEB İSGB uygulamalarının sistemli bir biçimde kurumsal yapımıza uygun olarak tesis edilmesi İstanbul İSGB bölge toplantısında ele alınmıştır.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ başkanlığında bütün ilçe milli eğitim müdürleri 16.09.2015 tarihinde Sabancı Öğretmenevinde toplantıya katılmışlardır. İstanbul ilçeleri Destek hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ile İş Güvenliği uzmanlarının katılımı ile 17.09.2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda seminer yapılmıştır. 18.09.2015 tarihinde İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Strateji ve Değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.