Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

'MAZİDEN ATİYE AHLAT ' ÖĞRENCİ PROGRAMI DEVAM EDİYOR...

'MAZİDEN ATİYE AHLAT ' ÖĞRENCİ PROGRAMI DEVAM EDİYOR...

Milli Eğitim Bakanlığı'nca; tarihi ve kültürel geziler, kültür sanat etkinlikleri, sportif turnuvalar, kitap ve sinema tahlili, söyleşi, yarışma gibi çeşitli etkinliklerle öğrencilerin çok yönlü gelişiminin desteklenmesi amacıyla başlatılan 'Maziden Atiye Ahlat' programı Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, tarihi, siyasi ve kültürel açıdan önemli bir merkez olan Bitlis'in Ahlat ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı 5-11 Mayıs tarihleri arasında Bilsem öğrencileri içinöğrenci kampı projesini devam ettirmektedir. Proje; Bilim ve Sanat Merkezlerinde öğrenim gören 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik uygulandı. 5 mayısta başlayan 11 mayıs tarihine tamamlanan programa  Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Şanlıurfa ve Van illerinden 94 kız öğrenci katıldı.

 "Maziden Atiye Ahlat" programı, ortaöğretim kademesinde öğrenim gören öğrencilerinakademik becerilerinin yanı sıra sosyal ve kültürel düzeylerinin de çok yönlü şekilde geliştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca gençlere millî tarih şuurunun kazandırılması; onlardakardeşlik, birlik ve beraberlik duygusunun gelişiminin sağlanarakmirasımıza sahip çıkmaları, geleceğe ait yeni ufukların kazandırılarak Türkiye Yüzyılının inşasında aktif rol alacak şekilde olarak yetişmeleri hedefleniyor.

Ahlat ilçesinde ve yakın bölgede bulunan Abdurrahman Gazi Kümbeti, Ahlat Selçuklu Şehitliği, Harabe Şehir ve Mağara Evler, Ahlat Müzesi, Malazgirt Kalesi, Malazgirt Kalesi, Erciş Balık Bendi, Atayurt At Çiftliği gezilen alanlar arasında.  Ayrıca öğrenciler için tekne turu, voleybol turnuvası düzenlenip, ok atma, ata binme etkinlikleri düzenlenmiştir.

Gündüz yapılan öğretici gezi programlarının ardından öğrencimize birbirinden değerli alanında uzman akademisyenler ve eğitmenler tarafından bilimsel çalışmalar ve mentörlük programları Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilmiştir.

13-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-202413-05-2024

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.