Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.

2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan hedefler de dikkate alınarak Bakanlığımızın kendi ihtiyaçlarının yerli ve milli üretimle karşılanması, okullardaki donatım malzemesi ile teknik ekipmanların daha aktif ve işlevsel hale getirilerek mesleki ve teknik eğitim okullarının üretime katkıda bulunması ve öğrencilerin iş başında eğitim alması hedefiyle Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ders Aletleri Yapım Merkezi (2. Akşam Sanat Okulu) koordinatörlüğünde, Bakanlığımıza bağlı okul/kurumların donatım ve ders-araç gereci ihtiyacının Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü uhdesindeki okul\kurumlar tarafından üretilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan İş Birliği Protokolü, 01/11/2019 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU ve Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK tarafından imzalanmıştır.

Söz konusu Protokol kapsamında taraflarca, Bakanlığımıza bağlı okulların donatım ve ders araç-gereç ihtiyaçları ve üretim yapacak okullar tespit edilecek, üretim yapacak okulların atölye ve laboratuvarlarının donatılması sağlanacak; okullara üretime ilişkin hammadde temini sağlanarak, üretimi yapılan malzemelerin ilgili okullara teslimi ve montajının yapılmasına ilişkin iş ve işlemler yürütülecektir.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.