Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ildeki tüm kurum ve okulların kömür ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile protokol imzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ildeki tüm kurum ve okulların kömür ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile protokol imzalandı.

              Genel Müdürlüğümüz ile TKİ Genel Müdürlüğü arasında, Bakanlık binasında protokol imza töreni düzenlendi.  

              "Milli ekonomiye de önemli bir katkı sağlayacak"

         Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK  törendeki konuşmasında, geçmiş yıllarda özellikle kömür alımlarında çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalındığı değerlendirmesinde bulunarak, yapılacak iş birliği sonucunda hem kurumların yükünün azalacağını hem de kömür fiyatında yaşanan fiyat dalgalanmalarının bertaraf edileceğini söyledi. Aynı zamanda yerli kaynakların kullanılacak olmasının önemine işaret eden Sayın ÇOLAK , "Yerli kaynaklarımızın kullanılacak olması, milli ekonomiye de önemli bir katkı sağlayacaktır. Hem istihdam hem vergi geliri hem de piyasanın canlanması açısından önemli bir ivme kazandıracaktır. Ayrıca döviz çıkışını engelleyerek, dövizin ülkemizde kalmasına önemli katkıda bulunacaktır. Okullarımızın ısınma ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte milli ve yerli kaynağa da öncelik ve özellik atfedilmesi, bizi son derece mutlu kılıyor." dedi. 

             TKİ Genel Müdürü Sayın Hasan Hüseyin ERDOĞAN ise, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ildeki tüm kurum ve okulların kömür ihtiyacının, Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından karşılanması amacıyla MEB ile iş birliği yapılacağını belirtti. Kurum tarafından 2003'ten itibaren Türkiye'deki muhtaç ailelere dağıtılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bugüne kadar yaklaşık 30 milyon ton kömür dağıtımı yapıldığını ifade eden Sayın ERDOĞAN şunları kaydetti: "İmzalayacağımız protokol kapsamında iş birliğiyle Kurumumuzun bu konuda sahip olduğu tecrübe kapsamında, aynı hassasiyet ve aynı özveriyle ülkemizin geleceği evlatlarımızın yetiştirildiği Milli Eğitim Bakanlığımızın okullarının da ısınma amaçlı kömür ihtiyacını inşallah karşılayacağız. 81 ilimizde, 20 binin üzerindeki kurum ve okula toplamda 610 bin ton kömür dağıtılmasına imkan sağlayacak bu kıymetli iş birliğinin, yerli kaynaklarımızın kullanılması ile ülkemizin cari açığının kapatılması adına olumlu katkı sağlayacak olmasının çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Protokolün ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."  

                 Konuşmaların ardından Sayın ÇOLAK ve Sayın ERDOĞAN tarafından iş birliği protokolüne imza atıldı.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.