Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Eylem Planı yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF iş birliği ile gerçekleştirilen "Afet Öncesinden Sonrasına Eğitim Projesi" kapsamında, üniversitelerimizden akademisyenlerin, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatından uzmanların, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının uzman personelinin katılımı ile hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Eylem Planı yayımlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Eylem Planı yayımlandı.

Bakanlığımızca afet ve acil durumlara önleyici bir yaklaşımla etkin ve sürdürülebilir tedbirler alınarak risk ve zararların azaltılması, okul ve kurumlarda muhtemel afet ve acil durumlar için önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması, afet ve acil durum planlarına uygun bir biçimde süreçlerin hassasiyetle yönetilmesi amacıyla süreçler yürütülmektedir.

Bakanlığımız ile UNICEF arasındaki iş birliği ile gerçekleştirilen "Afet Öncesinden Sonrasına Eğitim Projesi" kapsamında, üniversitelerimizden akademisyenlerin, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatından uzmanların, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının uzman personelinin katılımı ile Millî Eğitim Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Eylem Planı (2023-2030) hazırlanmıştır.

Eylem Planı için Tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.