Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Okul ve Kurumlarımızı Uluslararası Standartlara Uygun Belgelendiriliyoruz.

Okul ve Kurumlarımızı  Uluslararası Standartlara Uygun Belgelendiriliyoruz.

Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda, yürütülen faaliyetlerin sağlıklı, güvenli ve temiz ortamlarda yürütülmesi amacıyla tüm ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanması, memnuniyetleri ile sunulan hizmet kalitesinin arttırılması için ulusal/uluslararası standartlara uygun olarak yönetim sistemleri uygulanmaktadır.

Okul ve kurumlarda uygulanan yönetim sistemleri, Bakanlığımız "Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi" doğrultusunda Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) tarafından yetkilendirilmiş tetkik ve baş tetkik görevlileri tarafından uygunluk değerlendirmesi yapılarak belgelendirilmektedir.

Bakanlığımızca yürütülen uygunluk değerlendirme ve belgelendirme faaliyetleri; tutarlı ve tarafsızlığı kabul edilen, sürdürülebilir, geçerli ve güvenilir bir biçimde yönetilebilmesi için, "TS EN ISO/IEC 17021-1 Uygunluk Değerlendirmesi - Yönetim Sistemlerinin Tetkikini ve Belgelendirilmesini Sağlayan Kuruluşlar İçin Şartlar Standardı" ve diğer Akreditasyon standartları kapsamında, tarafsız ve bağımsız olarak "Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu" koordinesinde yönetilmektedir.

Bu kapsamda, 32 okulumuz TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile 65 okulumuz TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, belgesi almıştır. Ayrıca, okullarımızın TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları da sürdürülmektedir.

 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.