Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu Projesi iki ödül aldı.

Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu Projesi, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması'nda iki ödüle birden layık görüldü.
Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu Projesi iki ödül aldı.

Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Diyabetle ilgi eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını yürütmek amacı ile "Okulda Diyabet Programı" kapsamında "Millî Eğitim Bakanlığı Tip 1 Diyabetli Öğrencilerin Okul/Kurumlarda Bakımı ve Desteklenmesi Hakkında Yönerge" yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Program kapsamında hazırlanan "Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu" ile diyabetli çocukların okulda, evlerindeki gibi güvenli bir şekilde zaman geçirmelerini sağlamak, onları desteklemek ve bunun için başta öğretmenler olmak üzere okulda Tip 1 diyabetli çocukların bakımı ve desteklenmesi sağlanmaktadır.

Öğretmenler platformda yer alan seviye 1, 2, 3 eğitimlerini tamamlayarak "Okulda Diyabet Programı Eğitim Belgesi"ni almaktadır.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması'ında; Okulda Diyabet Programı ve Eğitim Platformu Projesi, Kurumsal Sorumluluk alanında Sağlık Kategorisi'nde Altın Pusula Ödülü ve Prof. Dr. Alaeddin Asna Kurumsal Sorumluluk alanında ise Tutarlılık ve Süreklilik Ödülüne layık görülmüştür.

31-10-202331-10-202331-10-2023 

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.