Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Toplum Yararına Program'ın (TYP) uygulama esasları toplantısı yapıldı.

Bakanlığımız, 2023-2024 eğitim öğretim yılında bakım onarım ve temizlik görevleri yapmak üzere 60.000 TYP katılımcısının yararlanacağı Toplum Yararına Program (TYP) uygulama esasları ve süreçleri hakkında 81 il yöneticileri ile çevrim içi toplantı yapıldı. 
Toplum Yararına Program'ın (TYP) uygulama esasları toplantısı yapıldı.

Bakanlığımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında; okullarımızda sağlık, temizlik ve hijyen şartlarının geliştirilmesi, koruyucu ve önleyici tedbirlerin sürdürülebilir bir biçimde aksatılmadan yönetilmesi amacıyla Toplum Yararına Program (TYP) ile ilgili süreçler iş birliği içinde yürütülmektedir.

 2023-2024 eğitim öğretim yılında Bakanlığımız okullarında bakım onarım ve temizlik görevi yapmak üzere 9 ay süreli 60.000 TYP katılımcısının yararlanacağı TYP programı 11 Eylül 2023 tarihinde başlatılacaktır.

TYP uygulamalarına ilişkin süreç İŞKUR il müdürlükleri tarafından 23 Ağustos 2023 tarihinde başlatılmış olup 11 Eylül 2023 tarihine kadar ilgili çalışmalar tamamlanarak okullarımız açıldığında TYP katılımcılarının görevlerinin başında olması sağlanacaktır.

Toplum Yararına Program (TYP) uygulaması hakkında 25.08.2023 Cuma günü saat 11.00'da Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam Hizmetleri Daire Başkanı Özkan BOLAT, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı İşçi Hizmetleri Şube Müdürü Muammer SOYLU, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam Uzman Yardımcısı Emrah ERDAL ile 81 İl milli eğitim müdürlüğünde Toplum Yararına Program (TYP) iş ve işlemlerini yürüten şube müdürlerinin katılımı ile çevrim içi toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Bakanlığımız ve Türkiye İş Kurumu yetkilileri, Toplum Yararına Program uygulama esasları detayları ve TYP uygulama süreçlerinde karşılaşılan sorunlar hakkında bilgilendirmeler yapmıştır.  

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.