Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TÜRKAK iş birliğiyle "Akreditasyon Farkındalığının Artırılmasına Yönelik Paylaşım Toplantısı" yapıldı.

TÜRKAK iş birliğiyle

Bakanlığımız ile Türk Akreditasyon Kurumu arasında 2 Kasım 2023 tarihinde Ankara'da "Akreditasyon Farkındalığının Artırılmasına Yönelik Paylaşım Toplantısı" yapıldı. Toplantıda okullarda akreditasyon ve kalite bilincini artırmanın yolları için neler yapılabileceği konuşuldu.

Bakanlığımız ile TÜRKAK arasında hazırlanan iş birliği protokolü kapsamında yürütülecek faaliyetlerin planlanması amacıyla gerçekleştirilen çalışma toplantısına Bakanlığımız ve TÜRKAK uzmanları katılım sağlamıştır. Toplantı açılışında Daire Başkanımız Sayın Özkan Avcı ve TÜRKAK Genel Sekreteri Banu Müderrisoğlu açılış konuşmalarında; akreditasyon süreçleri ve kalite standartları alanında toplumumuzda bir anlayış yaratmanın ve güçlü bir farkındalık oluşturmanın yolunun eğitimden geçtiğini vurguladılar.

Çalışma toplantısı çalışma maslarından paylaşılan okul kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere yönelik akreditasyon ve kalite bilincini artırmak için neler yapılabileceği ile ilgili görüşlerin MEB ve TÜRKAK tarafından değerlendirilmesi ve yol haritası çıkarılması planlanarak sona erdi.

Atatürk Bulvarı No98 3. Kat C Blok Bakanlıklar/ANKARA - 0 312 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.